VYCHÁDZAJÚCA HVIEZDA VERONIKA KOPÁLOVÁ

24 ročná Veronika Kopálová vyštudovala odbor Módne návrhárstvo na Strednej Umeleckej škole v Trenčíne a ďalšie vedomosti o módnej tvorbe získala na University of West Bohemia v Plzni kde sa zdokonalila v odbore Fashion design.

Módu vníma ako každodennú súčasť života, ktorou vyjadruje  svoje pocity, postoje, názory. Predstavuje pre ňu veľkú energiu a prináša jej radosť, keď sa ľuďom páčia diela, ktoré vytvorí.

modre s ruzovym

Venuje sa prevažne tvorbe dámskej módy, no najnovšie  sa začala venovať navrhovaniu detského oblečenia.

zlte

“Do projektu Resonance Fashion Show Recyklovanej módy som sa zapojila s nadšením pre jeho myšlienku a prispela som modelom, ktorý je vyrobený precíznou ručnou prácou – pletením.”

Modely sú splietané z gumenej bužírky, ktorá tvorí izoláciu elektrických káblov. Veronika má vo svojom portfoliu takéto modely dva. Na vytvorenie týchto modelov použila 600 metrov rozstrihanej bužírky. Ich výroba trvala dva týždne aktívnej práce. Do rezania a získavania gumeného základu pre pletenie sa zapojila celá rodina a ako nám prezradila, bola to tá najťažšia čast z celého procesu tvorby. Zapínanie šiat tvoria plastové háčiky, teda šaty sú celé z PVC materiálu.

LBD (3)

“Okrem poukázania na škodlivosť odevného priemyslu bolo mojou myšlienkou vytvoriť,, Little black dress“ teda ,,Malé čierne šaty“, ktoré sú základným kúskom dámskeho šatníka. Aj takto môže vyzerať Little black dress budúcnosti”, dodáva usmiata Veronika.

ruzove

Minulý rok sa stala víťazkou projektu ,,Hľadáme nové tváre módnej scény a získala možnosť prezentovať svoju prácu a zároveň reprezentovať mladých slovenských návrhárov vo svete v rámci udalosti Couture Fashion Week v New Yorku.

modre2

Nedávno sa vrátila z new-yorského móla, kde s veľkým úspechom prezentovala svoju poslednú kolekciu ,,How I feel It“.

na schodoch

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.