Farebná kolekcia od Janky Polak

Na 3. ročníku Fashion Show recyklovanej módy uvidíte aj farebnú kolekciu plastových modelov z dielne Jana Polak.

450 timeline copy

“Tvorbu samotnú vnímam komplexne, ako prelínanie medzi rôznymi druhmi umenia, hľadajúc tak aktuálne potrebný výrazový prostriedok. Umelecké prostredie, v ktorom som vyrastala, podporilo silnú túžbu po sebavyjadrení práve prostredníctvom módnej tvorby”, hodnotí svoj vzťah k módnemu dizajnu Janka.

450 z modnej pr copy

Jana Polak je absolventkou Strednej priemyselnej školy Svidník, s ktorou Fashion Show recyklovanej módy spolupracuje už po druhýkrát a Fakulty pedagogiky na katedre hudobnej a výtvarnej výchovy v Prešove. Okrem odevného dizajnu sa aktívne venuje popularizácii  módy a dizajnu prostredníctvom rôznych prednášok a projektov.

“Základnou inšpiráciou je pre mňa samotný materiál, či je to už druh textílie alebo iný materiál.  Rada experimentujem  s materiálmi a transformujem ich ručnou prácou. Snažím sa o dosiahnutie nadčasovosti a jednoduchosti.” Zrejme aj preto Janke bola spolupráca na tomto ročníku prehliadku recyklovanej módy inšpirujúca, keďže témou boli práve PVC materiály, ktoré sú pri módnej tvorbe špecifické a správajú sa úplne inak ako bežné textílie.

450 kabatiky copy

Okrem práce v ateliéri  a prezentácii kolekcií na rôznych projektoch (Košice fashion week, Bratislavské módne dni …) je Jana Polak pedagogicky aj publikačne aktívna a vedie detské dielne Kidlab.

450 jana copy

“V móde nehľadám veľkú filozofiu. Mám rada prirodzenú funkcionalitu a samotný process tvorby považujem za rovnako dôležitý ako výsledok.”  A ten stojí skutočne za to. Presvedčte sa sami, 29. septembra o 19.30 hod. v Rafinery Gallery.

ZÍSKANÉ OCENENIA :
2006 Prague Fashion Week (jar/spring) – talent sezóny / talent of the season
2006 Prague Fashion Week (jeseň/fall) – talent sezóny / talent of the season

450 timeline2

https://www.facebook.com/janapolakfashion/

http://www.janapolak.estranky.sk

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.