Ďakujeme za vašu priazeň v roku 2013 a tešíme sa na rok 2014 v znamení energie!Thank you for your support in 2013 and we look forward to 2014!

Pre nás je uplynulý rok 2013 veľmi dôležitý. Spustili sme prvé eventy, ktorými sme vdýchli život nášmu projektu RESONANCE.

Súťažili sme spoločne o najkrajší mestský balkónik či záhradku. Na konci leta sme upratali v chránenom areáli Horský park a vystavali tam antierózne hrádze, súťažili sme v rodinnej štafete a šprinte na Majakovského schodoch a rozdali množstvo hodnotných cien. Ukázali sme si, ako sa dá zo starého bicykla vyrobiť do mesta šikovný a ekologický dopravný prostriedok a snáď sme mnohých z vás presvedčili, že je to vhodné. V októbri sme v Auparku prezentovali hlavné myšlienky projektu RESONANCE prostredníctvom infostánku a bohatého zábavného programu a súťaží na pódiu. Diskutovali sme sa vami o tom, ako správne triediť odpad a ako šetriť energiu správnym používaním rôznych žiaroviek.

Rok sme zakončili gurmánskymi vianočnými trhmi pod názvom Resonujúce Vianoce v bratislavskej Cvernovke. Na svoje si prišli milovníci poctivého, zdravého a chutného jedla i nápojov. Prednášky renomovaných odborníkov na zdravú výživu možno mnohých vás motivovali k novoročným predsavzatiam a viacerí ste si z Resonujúcich Vianoc odniesli vianočné darčeky pre blízkych, alebo sa nechali inšpirovať k výrobe vlastných.

Vďaka vašej spätnej väzbe sme dostali množstvo cenných impulzov aj konštruktívnej kritiky. V tomto roku sa budeme snažiť udržať vašu pozornosť i priazeň ďalšími zaujímavými podujatiami.

RESONANCE témou roku 2014 je ENERGIA. Bez energie nie je život. Uvádza veci do pohybu. Než sa ju človek naučil vyrábať, poznal len energiu, ktorá sa nachádza v prírode. Nič v našom živote sa bez energie nezaobíde. Potrebujeme ju, keď chceme dvihnúť ruku a stlačiť gombík na ovládači. Aby sa prepol televízor na iný kanál a aby vôbec fungoval, je k tomu potrebná energia. Podľa zdroja poznáme rôzne druhy energie, slnečnú, veternú, morských vĺn, elektrickú či nukleárnu, atď.

Energia je šťava života. Je všade okolo nás, cítime ju, vieme ju vytvárať a často nám chýba a snažíme sa ju doplniť. Zdravým jedlom, športom, meditáciou, dobrou hudbou či smiechom. Energia je vo svojej podstate nevyčerpateľná.

Súčasný človek si však zvykol na životný štandard, ktorý konzumne prečerpáva všetky prírodné zásoby, z ktorých sa vyrába energia nevyhnutná na pokrytie jeho vysokých nárokov. Ako vzniká energia a ako sa vyrába? Ako s ňou zaobchádzať rozumnejšie a ako ušetriť v domácom rozpočte zavedením jednoduchých pravidiel?

Na tieto a ďalšie otázky sa budeme snažiť odpovedať a ukázať, že niekedý stačí málo. Ak to málo dodržíme viacerí, ideálne všetci, stane sa veľká vec.

Takže, ďakujeme za vašu priazeň v roku 2013 a prajeme vám veľa ušetrenej energie v roku 2014!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.