BABIČKA VERY WISTEROVEJ NOSILA KOŽENÚ BUNDU YSL

Tento rok si tvárou kampane FASHION SHOW RECYKLOVANEJ MÓDY. Čím si Ťa táto aktivita získala?

Mám blízko k móde, k recyklovaniu a dôverujem ľudom, ktorí za touto kampaňou stoja, ide im o správnu vec. Preto bola pre mna česť prepožičať tomuto projektu moju tvár, vidím v ňom zmysel.

450

Ako moderátorka musíš mať iste bohatý šatník. Čím sa pri výbere nového kúsku riadiš? 

V poslednom období si šatník až tak nedopĺňam, mám osvedčené kúsky, ktoré už roky striedam, prípadne k nim pridám nejaký nový doplnok. V lete nosím hlavne rifľové šortky a tielka a v zime skoro stále nejaké šaty. Slávnostné oblečenie na moderovanie si väčšinou požičiavam, z požičovne, alebo priamo od návrhárov.

Čo najradšej nosíš mimo kamier? 

Keďže mám dve malé deti, najradšej nosím niečo, čo si možem veľmi rýchlo ráno obliecť a večer rýchlo vyzliecť. Ale myslim, že napriek tomu, že sa musím obliekať prakticky, mám svoj štýl, ktorý až tak nepodlieha módnym trendom.

Ako vnímaš koncept slow fashion? Myslíš, že je to len trendy vec, alebo budúcnosť, ktorá má šancu nahradiť fast fashion? 

Myslím, že je skvelé, že sa táto téma otvorila. Ľudia sa začali zaujímať o to, odkiaľ pochádzajú ich kúsky v skrini, kto ich vyrobil a čo to spravilo s našim životným prostredím. A mám pocit, že konečne sme začali oceňovať prácu našich slovenských módnych tvorcov.

Máš vo svojej garderóbe slow fashion kúsky, ktoré majú pre Teba mimoriadnu hodnotu?

Mám niekoľko originálnych kúskov od našich módnych návrhárov, tie vnímam skoro ako umelecké diela. A potom mám zopár pokladov po mojej babičke: koženú bundu YSL zo sedemdesiatych rokov, či elegantné zlaté šaty, ktoré mala na svadbe mojich rodičov.

YSLysl-logo-shirt

Tretí ročník FASHION SHOW RECYKLOVANEJ MÓDY predvedie kolekciu modelov vytvorených primárne  z PVC materiálov. Takouto formou chcú organizátori upozorniť na alarmujúci stav v oblasti výroby a spotreby plastov a to najmä s ohľadom na nedostatočnú recykláciu a nadmernú tvorbu plastového odpadu, ktorý nielen znečisťuje prírodu, ale usmrcuje aj množstvo živočíšných druhov. Ako vnímaš takúto podobu módy?

Móda nepozná hranice, a recyklovaná móda je výborný a užitočný koncept. Videla som teraz jednu výstavu, kde bol nahromadený plast, ktorým sa človek obklopuje počas celého svojho života. Bolo tam všetko – od hračiek v detstve, cez plastové fľaše, až po igelitové tašky, ktorých rozklad v prírode trvá až 500 rokov. Dokopy tam bolo 13 tisíc kíl odpadu, ktorý sa nahromadí počas života jedného človeka, len z plastu.

Ako sa Ti fotilo v modele šiat, ktorý tvorí tohtoročný vizuál?

Kedže to bol jeden z najteplejších dní v tomto roku, v tých šatách z plastu mi bolo viac ako horúco. :)

vera na foteni

z fotenia

Na Slovensku stále veľa ľudí považuje recykláciu za stratu času. Triediš doma plasty, papier, prípadne bio odpad? 

Áno, triedime plasty. Starší syn má na plasty špeciálny šuflík v izbe, a tam to všetko skladuje. V ďalšej skrini má sklad papiera, takže ešte šťastie, že mám pomenej oblečenia, aj tak by som to nemala kam dať. :)

Ďakujeme Vera, na vizuály Ti to veľmi svedčí a tešíme sa na Teba 29. septembra v Refinerry Gallery!

citylight zozadujpg

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.