Recyklujeme radosť 2018

Kategórie: 22 nov 2018

Zbierka darčekov s názvom RECYKLUJEME RADOSŤ je určená pre deti zo sociálne slabších rodín. Nesie posolstvo o ľudskosti, o pomoci druhým, o zodpovednosti, proti nekontrolovateľnému konzumu. Hlása návrat k tradičným hodnotám, aby sme si všetci uvedomili, čo je skutočné poslanie nielen nadchádzajúcich sviatkov. Pre Resonujúce Vianoce 2018 sme sa opäť rozhodli vyzbierať a zrecyklovať radosť pre čo najväčší počet detí a rodín.

Ich rodičia si nemôžu dovoliť pripraviť pre ne pod stromček bohatú nádielku. Zbierame zachovalé a funkčné hračky, knihy, elektornické a športové potreby aj oblečenie.

RECYKLUJEME RADOSŤ je projekt, ktorý ukazuje, že aj veci z druhej ruky dokážu potešiť a vykúzliť čaro Vianoc. Tým šťastnejším z nás ani nenapadne, že keď odložíme, či vyhodíme takmer novú nepotrebnú vec, správame sa neekologicky a nevďačne. Ak to chcete s name napraviť, vytriedťe to, čo nepoužívate, alebo nepotrebujete a venujte to deťom, ktorým to pod stromčekom spraví veľkú radosť.

Môžete pomôcť aj dobrovoľným finančným príspevkom. Vytvorili sme výhradne na tento účel transparentný účet, na ktorý môžete prispieť akoukoľvek sumou.

SK48 1100 0000 0029 4704 8305

Výslednú sumu zverejníme a celú rozdelíme medzi vybrané deti a rodiny k tohtoročným vianociam.

Pre koho zbierame?

Ninka
Ninka sa narodila predčasne v 33 tt., vážila 950 gramov. Po narodení nastali tráviace komplikácie, lekári čakali najhoršie, ale našťastie na 5. deň začala prijímať stravu a pomaly priberať. Od vtedy ubehlo 7 rokov. Má za sebou 5 operácií, v prvom roku jej bola stanovená diagnóza DMO- spastická kvadruparéza. Prešla neskutočným množstvom rehabilitácií, od malička cvičí Vojtovu metódu, potom bobath koncept, therasuit. Chodí na kone a plávať podľa možností a zdravotného stavu. Týždenne cvičí bobath v Hlohovci. Z Ninky je od septembra prváčka, integrovaná v bežnej základnej škole, kde chodí veľmi rada. Ninka je veľmi rozumná. Ninka sedí sama, prejde s pomocou, ale jej hlavným spoločníkom je jej vozíček. Rehabilitácie bude potrebovať celý život, a tak bude vďačná za každú pomoc, ktorá jej pomáha posunúť sa o krok ďalej a veríme, že raz tie kroky spraví aj bez pomoci, aj keď po barličkách. Príspevok jej rodičia použijú na pravidelné rehabilitácie v centre ´´Ja sám´´ v Hlohovci a na hipoterapie v Modranke.
Za každú pomoc zo srdca ďakujú jej rodičia.

Peťko
Peťko potrebuje rehabilitáciu, má zostavený špeciálny plán v Adeli Centre v Piešťanoch. Denne tam absolvuje terapiu kyslíkom, magnetom, manuálnu terapiu, masáž a dvojhodinové cvičenie. Alternatívne chodí do Maďarska do Sopronu na špeciálnu magnetoterapiu spojenú s cvičením a masážou. V Adeli stojí dva týždne 3078 Eur, v Soproni to vychádza na týždeň cca 700 Euro. Budeme vďační za každý príspevok. Sami tieto sumy totiž nedokážeme utiahnuť. Peťkov zdravotný stav však závisí od špeciálnej rehabilitácie a tak sa mu snažíme dopriať jej čo najviac. Ďakujeme za Vašu pomoc. Rodičia.

Danielko
Daniel sa narodil predčasne v 27 týždni a vážil 900 g. S diagnózou DMO má už Daniel za sebou operáciu Ulzibat v Kladne. Teraz ho čaká operácia klenby nožičiek. V Brne bude mať po operácii 2 mesiace sadry a potom nás čakajú rehabilitačné pobyty, ktoré samozrejme nie sú hradené poisťovňou, takže máme pred sebou obrovské výdavky, ktoré nie sme schopní pokryť sami. Žiaľ, sme odkázaní na pomoc iných. Úprimne ďakujeme všetkým za každú pomoc. Rodičia.

Pre bližšie info nás prosím kontaktujte na resonance@resonance.sk