Fashion show recyklovanej módy – 29. september 2017

Kategórie: 25 aug 2017

Tretí ročník Fashion Show recyklovanej módy predstaví bohatú kolekciu modelov vyrobených z PVC materiálov. Tvárou kampane je krásna Vera Wisterová, ktorá titulnú fotografiu fotila v modely Zuzany Ľos Božikovej, študentky SPŠ Svidník.

Ambasádorkou projektu je Babsy Jagušák Heribanová.

Prehliadka sa bude niesť v duchu kontrastu plastov, ktoré zohavujú prírodu a ženským pôvabom a eleganciou. Uvidíte originálne a nápadité modely vyrobené primárne z PVC materiálov v rôznych podobách. Do projektu sa zapojili renomovaní a začínajúci návrhári spoločne s vybranými študentami stredných a vysokých dizajnérskych odborov, ktorí modely vyrobili špeciálne pre túto prehliadku. Tešiť sa môžete na modely priekopníčky recyklovanej módy na Slovensku Márie Štranekovej, ďalej Veroniky Kopálovej, víťazky minuloročných bratislavských módnych dní v projekte Nové tváre módnej scény. Desať rokov aktívna návrhárka Janka Poláková rada experimentuje  s materiálmi a transformuje ich ručnou prácou.  V tvorbe sa snaží sa o dosiahnutie nadčasovosti a jednoduchosti. Martinka Mareková Kuipers sa vrátila na rodné Slovensko a buduje značku Bartinki, osobitou pre unikátne kúsky a limitované edície, využívajúc vintage a nechcené materiály ako zvyšky látok. Do projektu sa už druhýkrát zapojili Vivien Babicová, ktorá buduje svoju značku v rámci Ateliéru dizajnu odevů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Pracuje s kožou a s materiálmi s povrchovou úpravou, zapája tiež techniku rezania a gravírovania laserom. Františka Benčaťová, študentka vysokej školy umělecko-průmyslovej v Prahe, Ateliér textilnej tvorby, je súčasťou projektu tiež po druhý krát a pre prehliadku pripravila originálny plastový model, ktorý v sebe nesie symboliku apokalypsy spojenej s hazardným správaním človeka v prírode a návratom k primitívnemu a jednoduchému odevu. Tradične sa pridali aj študenti z SPŠ Svidník pod vedením riaditeľa školy Pavla Olejára, študentka ŠÚV Josefa Vydru Martina Kociánová a študentka súkromnej školy dizajnu Laura Bezúchová. Zuzana Marošová je študentka 3. ročníka scénickej kostýmovej tvorby , Strednej umeleckej školy v Trenčíne a pre Fashion Show recyklovanej módy vytvorila kolekciu modelov inšpirovaných historickým obdobím baroka. Autori Katarína Lukáčiková, Andrej Jakubec a Kristína Surmiková, tiež študenti Strednej umeleckej školy v Trenčíne vytvorili kolekciu “Vtáčí úlet” . Východiskom pre ňu boli ornamenty vyskytujúce sa v slovenskej ľudovej kultúre. Na tvorbu použili alternatívny materiál – plastové príbory. Ich skladaním a vrstvením sa podarilo vytvoriť zaujímavé objekty, ktoré tvoria výtvarné doplnky  na odeve.

Denisa Bizoňová, ktorá tvorí pod značkou Zeydee pripravila pre prehliadku kabelky a doplnky a nielen to. Uvidíte aj zopár modelov, ktoré dotvorila spolu s návrhármi (Martinka Kuipers, Laura Bezúchová) a premenila tak drobučké plechovkové uzávery na súčasť odevu.

Paleta modelov je veľmi bohatá, máte sa na čo tešiť. Moderovať bude tradične Michal Sabo, ktorý je známy svojim ekologickým postojom aj v móde a veľmi citlivo vníma koncept tohto projektu. Choreografiu pripravuje Jaro Bekr, takže na vás čaká aj dávka tanečných kreácií.
Styling je v réžii Studio 22 fashion & make up academy.

Vybrané modely si budete môcť na mieste zakúpiť v charitatívnej tichej dražbe, ktorej výťažok v plnej výške tradične venujeme na pomoc rodinám v núdzi.